Van aanvraag tot aflevering

Een kijkje achter de schermen bij onze locatie in Nijkerk

Gemiddelde leestijd: 5 minuten

Van aanvraag tot aflevering

Van aanvraag tot aflevering: deze route legt jouw auto af

Je vraagt een auto aan bij Justlease en een aantal weken later staat de auto op jouw stoep! Ideaal! Maar welke route legt jouw auto af voordat je kunt instappen? We vertellen je graag alles over het proces van aanvraag tot aflevering!


Welke route legt jouw auto af?

Jouw favoriete auto staat online bij Justlease. Je bent op slag verkocht en vraagt een vrijblijvende offerte aan. Je doorloopt de online omgeving en spreekt een leaseadviseur over je laatste vragen rondom private lease. Een dag later loop je tijdens je lunchpauze een rondje, check je je mail en zie je dat je bent goedgekeurd. Top! Je kunt niet wachten tot je nieuwe auto voor de deur staat. Maar welk proces wordt er na goedkeuring intern in gang gezet? Je leest alle interne stappen die worden voltooid voordat de auto bij jou wordt afgeleverd.


1. Er is een order binnen: aan de slag

Vanuit de salesafdeling worden de orders doorgezet naar onze operationele afdeling. In Nijkerk komen de auto’s binnen na afloop van een leasecontract. Het is een enorm terrein waar gemiddeld wel zo’n 2.000 auto’s staan. Zodra de order binnen is, gaat het operationele team aan de slag. Waar staat de auto? Staat deze op de hoofdlocatie in Nijkerk of op een andere externe locatie? Staat de auto elders? Dan wordt er opdracht gegeven om de auto op transport te zetten richting Nijkerk. Dit transport kan maximaal vijf dagen duren.


2. Een werkkaart maken

Wanneer de auto op locatie is, vindt er een inspectie plaats. De collega’s maken een zogeheten werkkaart. Hierop staat alles wat moet gebeuren om de auto rijklaar te maken voordat de auto kan worden afgeleverd aan de klant. Zie het als een to-dolijst met alle werkzaamheden.

Bij het opstellen van de werkkaart worden onder andere de volgende checks gedaan:

  • Wanneer heeft de laatste inspectie plaatsgevonden?
  • Heeft de auto schades? Welke van deze schades vallen onder gebruikersschade en welke schades gaan we herstellen?
  • Op welke banden staat de auto op dit moment en welke banden zijn opgenomen in de order?
  • Het landelijk ROB-systeem wordt gecontroleerd. Dit is een uniek netwerk waarin alle onderhoudshistorie, de kilometerstanden en alle beurten terug te zien zijn.
  • Cyclus van de auto moet worden hersteld: deze reset zorgt ervoor dat het onderhoudslampje op de juiste tijd weer gaat branden.

3. Door de wasstraat

Voordat de werkplaats start met de herstelpunten op de werkkaart, gaat de auto eerst door de wasstraat. Op de locatie waar de auto's klaargemaakt worden zijn twee wasstraten die de hele dag door draaien. Auto’s worden hier aan de lopende band gewassen. Daarna blijft de auto binnen in de werkplaats tot aan de aflevering.


4. Technische check

Als de auto na een rondje wasstraat de werkplaats binnengereden is, zal de auto op de brug worden geplaatst. De gespecialiseerde automonteurs controleren alle techniek in de auto. Er wordt gecheckt of de auto technisch helemaal in orde is. Daarnaast worden alle veiligheidsprocedures nagelopen en tot slot worden de remschijven nog gecontroleerd. Voor de APK houden de automonteurs een aantal maanden marge in de datum aan, zodat je niet direct na aflevering weer door de APK moet met jouw auto. Tot slot controleren we de auto op eventuele terugroepacties.

Als er een elektrische auto wordt klaargemaakt vindt er ook nog een MOBA-check plaats, dit is een State of Health check op de accu en gebeurt meestal direct bij inname.

Waarom worden de auto's voor aflevering gecontroleerd op terugroepacties? Het kan voorkomen dat de autofabrikant een terugroepactie heeft lopen voor een bepaald model. Bijvoorbeeld omdat er een probleem is met de remmen. Het is een manier om de auto's terug te halen voor inspectie naar de fabrikant om de auto te herstellen en een extra veiligheidscontrole te doen.


5. Schadeherstel

Alle schades zijn opgenomen op de werkkaart, er is op ons in Nijkerk elke dag een schadehersteller aanwezig. De schadehersteller gaat aan de slag met het herstellen van kleine schades. Bijna al onze leaseauto's hebben enkel gebruikersschade of kleine schades die vallen onder klein schadeherstel. Als de auto grotere schades heeft, zal de auto niet worden aangeboden voor lease maar zullen we de auto verkopen.


6. Op naar de spuitcabine

Alle schades hersteld? Dan is het tijd voor de spuitcabine! De panelen van de auto worden overgespoten en zo lijkt de auto zo goed als nieuw. De spuitcabines zijn net nieuw in Nijkerk, dit zorgt ervoor dat we na klein schadeherstel de auto gemakkelijk helemaal kunnen afmaken.


7. Laatste schoonmaak

Alles gecontroleerd? Dan kan de auto door naar een van de laatste stations! Er zijn in totaal 14 medewerkers die fulltime bezig zijn met het schoonmaken van de auto's. De laatste schoonmaak,: hier zorgen wij dat de auto spic en span is voordat de auto kan wordt afgeleverd. Een laatste schoonmaak kan wel vier uur duren per auto, dat is heel zorgvuldig werk wat gedaan wordt door onze medewerkers in de werkplaats.


8. Eindinspectie

Na de schoonmaak wordt de auto overgedragen aan onze inspecteurs. Dit is het laatste station in de werkplaats: de eindinspectie. Dit is een laatste controle voordat de auto kan worden afgeleverd aan de klant. Bij de eindinspectie lopen de inspecteurs alle punten na die op de werkkaart staan. Is de werkkaart goed afgerond? Dan kan de melding naar het kantoor dat de auto klaar is voor aflevering.


9. Aflevering plannen!

Zodra deze melding binnen is, volgt de laatste en leukste stap: het plannen van de afleverafspraak. De klant ontvangt een e-mail met het goede nieuws dat de auto gereed is. Vervolgens kan een datum en tijdsblok worden gekozen. Na het reserveren van een tijdsblok plannen collega’s een hiker in. Een hiker is een medewerker die de auto thuisbezorgd. Op het afgesproken moment wordt de auto door de hiker opgehaald in Nijkerk en op het gewenste tijdstip bij de klant thuis afgeleverd.


Op de dag van aflevering zorgen collega’s ervoor dat de auto in contract is gezet, en de looptijd van het leasecontract ingaat. Met deze handeling gaat het leasecontract officieel in.


Wist je dat...

  • Er gemiddeld 2.000 auto's bij ons in Nijkerk staan?
  • Er elke dag een schadehersteller aanwezig is?
  • Een auto schoonmaken voor de aflevering gemiddeld vier uur duurt?
  • Er een speciale auto-brug is waar de inspecties worden uitgevoerd?
  • Er nooit een auto met een brandend lampje ons terrein verlaat? Als het lampje na een stuk rijden tóch brand? Geen zorgen: wij lossen dit op!
  • Ons gebouw in Nijkerk een energieneutraal gebouw is?


Na aflevering van jouw auto

Als de auto is afgeleverd kan er ongestoord worden genoten van het gemak van private lease bij Justlease. Brandt er na een aantal dagen alsnog een lampje of heb je ergens een vraag over? Onze leaseadviseurs staan voor je klaar en helpen jou zorgeloos de leaseperiode door.